Türkiye Dağcılık Federasyonunun Isparta’da düzenlediği Spor Tırmanış Küçükler C Boulder Kategorisi'nde TED Malatya Koleji öğrencimiz Zeynep Cumurcu, Türkiye 1.si olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yüzme Müsabakalarında yıldız erkeklerde öğrencilerimiz; Kerem Cem Koç ve Ömer Yiğit Koç farklı yüzme stillerinde birinci oldular. Kolejlilerimizi elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ederiz.

Okulsporları'nın düzenlemiş olduğu Küçükler ve Minikler Spor Tırmanışı Müsabakaları'nda küçükler kategorisinde Zeynep CUMURCU il birincisi, Begüm AKYOL il üçüncüsü olmuştur. Minikler A kategorisinde ise Ece DÜZ il birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Eskrim Müsabakalarında, Genç Erkekler Kılıç branşında Alp Kaan GÜVEN Malatya ikincisi; Hüseyin ERDOĞAN il üçüncüsü olmuştur. Genç Kızlar Kılıç branşında Nehir FIRAT, il ikincisi olmuştur. Yıldız Erkekler Kılıç branşında ise Oğuz Kağan ÖZHAN, Malatya şampiyonu; Ömer Asaf ALTIN il ikincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Eskrim Şampiyonası'nda başarılar dileriz.

Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Artistik Cimnastik Minikler B Kategorisi'nde Aslı Duru ŞAHİN, bireysel yarışmada Malatya 2'ncisi; Tanem GÜÇLÜ, Ayza Deniz İLHAN,Aslı Duru ŞAHİN ve Umay BÜYÜKTUNCEL ise grup yarışmalarında Malatya 3'üncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları’nın düzenlediği Yıldızlar Kız Spor Tırmanış branşında C Milli olan öğrencimiz bütün rakiplerini geçerek Türkiye Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2016-2017 Okul Sporları Basketbol maçları, 11 Nisan Salı günü Atatürk Spor Salonu'nda başladı. TED Malatya Koleji İlkokulu Basketbol Takımımız, gruptaki Durcasu ve Bilge Olimpiyat İlkokullarını yendi ve grup birincisi olarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Sümer İlkokulunu yenerek finale çıktı. Basketbol takımımız final maçında ise Durucasu İlkokulunu yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı. TED Malatya Koleji İlkokul Basketbol Takımımızı ve koçumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2018-2019 Öğretim Yılı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 29 Mart-19 Nisan tarihleri arasında düzenlediği ”Bahar Spor Şenlikleri’nin Basketbol branşı TED Malatya Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Lise takımımız turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Ortaokul takımımız ise ikinci olarak tamamlamıştır. Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, okulumuzda görev alan hakem heyetine ve katılan tüm okullara teşekkür ederiz.

Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Küçük Kızlar Yüzme Yarışmaları Kurbağalama dalında 50m kurbağalamada Öğrencimiz Malatya Şampiyonu olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder devam eden yüzme müsabakalarında başarılar dileriz.

2018_2019 Okul sporları Basketbol müsabakalarında TED Malatya Koleji Anadolu Lisesi Gençler B Takımımız Malatya Şampiyonu olmuştur. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.