Veli Görüşleri

Prof. Dr. Sezai YILMAZ - Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdr.

Keşke benim öğrencilik yıllarımda TED Malatya Koleji gibi bir okul olsaydı ve benden okuyabilmiş olsaydım. Şu anda okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizi şanslı görüyorum.

Ben Malatyalıyım ve Malatya’nın yetiştirmiş olduğu büyük değerleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerek cumhurbaşkanları, kayısısı, sanatçıları ve hastanemizde yapılan karaciğer nakli gibi… Bence TED Malatya Koleji ’de eğitim sektöründe güçlü bir kurum. Hem akademik hem de sosyal anlamda çocuklarımıza doğru eğitim verildiğine eminim.

8. sınıfa geçen oğlum Cem Yılmaz 1.sınıftan itibaren TED Malatya Kolejinde okumakta. Okula gönderirken bir an bile tereddüt etmedim. Bu süreçte oğluma okulumuzun katkıları çok fazla. Öncelik okul yönetimine, idaresine ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Ülkemizde bugün geldiğim noktadan geriye doğru baktığımda üniversite eğitiminde en önemli değişimin yabancı dilin çok iyi noktalarda öğretilmesi gerektiğine inanıyorum. TED Malatya Koleji Kurumu yabancı dil eğitimi konusunda da kurumsal kimliğiyle çok ciddi bir eğitim vermekte. Bir veli olarak bu konuda da memnuniyetimi söylemeden geçemeyeceğim.

Son olarak Güneydoğu binlerce çocuğumuzun TED gibi okullarda eğitimini sağlayacak vatana millete faydalı ve dünyayı bilen genç nesillerin yetiştirilmesi birlik beraberlik açısından da önemli bir model olacaktır.

Prof. Dr. Süleyman ÇAYLI Beyin Cerrahi Uzmanı

1999 yılında görev nedeniyle Malatya'ya geldim. Geldiğimizde en büyük kaygımız cocuklarımızın eğitim durumuydu. Benzer kaygıların diğer öğretim görevlilerinde olduğunu gördük. O yıllarda TED Malatya Koleji'nin açılacağını duyunca çok sevindik.

Ankara'yı bırakıp Malatya'ya geldigimizde TED'in açıldığını duyunca büyük ölçüde kaygılarımız ortadan kalktı. İlk başlarda yeni kurulan bir kurumun sıkıntılarını yaşadık. Ama özellikle yönetimin ve öğretmenlerin performansları ve aşırı eforlarıyla çoğu sıkıntının aşıldığını gördük. Şu anda çocuğumuzun TED Malatya Koleji'nden aldığı gerek İngilizce, gerekse diğer branşlardaki aldığı egitimden memnunuz.

TED'in kısıtlı bütçeyle uzun yıllardır birşeyler yapmaya çalıştığını biliyoruz. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında artık fiziksel anlamda da güclü bir okul olacağımızı bilmek bizleri çok mutlu ediyor.

İlhan ÜRKMEZ

Eğitmek, doğru tepki vermektir ve çocuklara örnek olan ve onları doğru zamanda en doğru şekilde yönlendiren öğretmenler ise sonucu değiştiren kişilerdir. Aynı zamanda eğitimde başarı hiç kuşku yok ki sonucu değiştirecek etkiyi öğrencide oluşturacak başarılı bir eğitim sistemine sahip olmakla mümkündür. Çünkü; başarılı ve başarısız eğitim sistemleri arasındaki temel fark, başarılı eğitim sistemlerinin ödüllendirici ve keyiflendirici olmalarıdır.

Başarılı eğitim kurumlarını başarısız eğitim kurumlarından ayıran en temel özellik ise başarılı eğitim kurumlarının inisiyatif kullanabilen, çözüm odaklı düşünce içinde proaktif davranış sergileyen ve iletişim kalitesiyle fark yaratmayı bilen, öğrencileri etkileyen ve hedef veren, hedeflerine ulaşmaları için harekete geçirten, ilham veren ve heyecan yaratan, başarı yolunda ikna eden ve umut yaratan, öğrencilerin davranışlarında, tutumlarında, değer sistemlerinde ve inançlarında değişiklikler yaparak tüm bunların neticesinde sonucu değiştiren işin uzmanı profesyonel öğretmenlere ve yöneticilere sahip olmalarıdır.

Malatya TED Koleji`nin belirttiğim bu özelliklere sahip saygın yöneticileri, öğretmenleri ve çalışanları elele vermişler, inanmışlar ve muazzam sonuçların alınacağı takdire değer bir eğitim sistemi ve ortamı yaratmışlar. İki kızımda Malatya TED kolejinde okudu. Büyük kızım anaokulu dahil olmak üzere yıllardır özel okul ve kolejlerde okudu. Şu ana kadar ki okul hayatında en fazla benimsediği, sevdiği, keyif aldığı ve eğitim hayatındaki etkisi yüksek okul olarak Malatya TED Kolejini gördüğünü ifade ediyor. Bu yıl SBS`de çok iyi bir başarı göstererek 491 puan aldı. Bu başarıda Malatya TED Koleji öğretmenlerinin çok büyük bir payı var. Malatya TED Koleji ailesine, ürkmez ailesinin geleceğine yönelik yaptıkları bu katkılarından dolayı ailecek teşekkür eder, başarılarının fark yaratacak ve etki bırakacak şekilde, değişim yaratacak ve sonucu değiştirecek biçimde devam etmesini dilerim. Hele ki varsınız. Yolunu açık olsun…

Prof.Dr.Dilek ASMA- İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fak.Genel Biyoloji Bölümü

Öncelikle TED Koleji, ülkemizin en eski ve köklü eğitim kuruluşlarından birisidir. Yabancı dil eğitimine ağırlık vermesi, çağdaş eğitim ve öğretim metotlarını ve bilgi teknolojilerini başarıyla kullanması bizim TED’i tercih etmemizde etkili oldu. Tabi ki eğitim ve öğretimde bilimsel yöntemleri kullanan bir kurum kimliğinin dışında da öğretmen-öğrenci ilişkilerinde sevgi dolu, sıcak yaklaşımlarının olması da bizi son derece rahatlatmaktadır.

Takdir edersiniz ki çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır. Çocuklarımız evde geçirdikleri zaman kadar okullarında da zaman geçirmekteler ve okul onlar için ikinci evleri gibi olmaktadır. Bu anlamda okul çocuklarımıza sadece öğrenim veren bir kurum olmanın yanı sıra, sosyalleşmelerinde de etkili olmaktadır.

Şu anda 8. Sınıfta okuyan kızım İpek anasınıfından itibaren TED Malatya Kolejine devam etmektedir.6 yaşından itibaren TED ailesinin huzurlu ortamında bulunan kızım sadece 1 yıl da olsa TED Kolejinin yeni kampüsünde okuma şansı bulduğu için çok mutlu. Oğlum Burak ise şu an 1.sınıfta ve öğretmenini ve okulunu çok seviyor. Okula yeni başlayan bir öğrencinin yaşadığı endişelerin birçoğunu yaşamamasında çocuklarımıza her alanda model olan öğretmenlerin ve okul idaresinin sağladığı güvenli ve huzurlu ortamın payı çok büyüktür.

Ayrıca öğrencilerinde sadece akademik başarıya odaklanmaması, öğrencinin özgüven kazanmasını önemsemesi, sosyal ve kültürel aktivitelere ağırlık vermesi bizim TED Kolejini tercih etmemizde önemli rol oynadı. Çocuklarımıza bütün bu pozitif özellikleri kazandırmak için gerek okul yöneticilerinin, gerek öğretmenlerinin ve tüm personelinin büyük bir özveri içinde olduklarını görmemek ve takdir etmemek mümkün değildir

Türkiye’nin gerek bilimsel ve gerekse de kültürel alanlarda Dünyada ki pek çok gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmesinde TED Kolejinin yetiştirdiği bugünkü çocukların yarınki gençlerin büyük katkılarının olacağı görüşündeyim.

Tüm TED ailesine özellikle de özverili öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız ve bizimlesiniz…

Birol DİNLER - Askeri Hakim

Bizim 6 yaşında ikizlerimiz var. Tayınımız Malatya'ya çıktığında burası hakkında hiç bir bilgimiz yoktu. Okul olarak ise hiç bir fikrimiz bulunmamaktaydı. Bir kaç kreş ve okulu ziyaret ettik. Buraları gezdik, bir fikir sahibi olalım dedik. Ancak gördüğümüz manzara hiç de hoş değildi.

Bir kaç arkadaşımla üniversiteyi ziyarete gelmiştim. Bu esnada TED Kolejini gördüm. Okulu gezdim ve aradığımı bulduğumu düşündüm. Artık rahatlamıştım. Çünkü çocuklarımızı gözümüz kapalı , rahatlıkla bırakabileceğimiz huzurlu , güvenli ve bir o kadarda temiz bir okula yazdırma imkanı bulmuştum. Şimdi ikizlerimiz TED'li ve bizlerde huzurluyuz.

TED bina olarak ve marka olarak ayrıca kurumsal yapısıylada bellirli bir çizgide bulunan bir eğitim kurumu. TED için yaptığım araştırmalarda da gördüm ki, her sene sınavlardaki başarıları ve mezun ettiği binlerce değerli kişileri ile de göz dolduruyor.

Türkiye şartlarında çıtayı daima yükselten bir eğitim olarak değerlendirebilirim.

Malatya'da çocuğunun gerçek bir eğitim almasını isteyen her veliye tavsiyem, önce bir TED kolejini tanımaları ve kararlarını ona göre vermeleri olacaktır.


Ansolon
Open chat.
1
Merhaba, TED Malatya Koleji size nasıl yardımcı olabilirim?