TED Malatya Koleji Özel Anadolu Lisesi Gençler A kategorisi Basketbol Takımımız, Malatya Okul Sporlarının düzenlediği turnuvada ilk maçında Kolukısa Anadolu Lisesi'ni 69-27, İntegral Özel Anadolu Lisesini de 67-32 kazanarak grup maçlarına harika bir başlangıç yaptı. Takımımızı ve beden eğitimi spor zümresini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Okulsporları'nın düzenlemiş olduğu Küçükler ve Minikler Spor Tırmanışı Müsabakaları'nda küçükler kategorisinde Zeynep CUMURCU il birincisi, Begüm AKYOL il üçüncüsü olmuştur. Minikler A kategorisinde ise Ece DÜZ il birincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Eskrim Müsabakalarında, Genç Erkekler Kılıç branşında Alp Kaan GÜVEN Malatya ikincisi; Hüseyin ERDOĞAN il üçüncüsü olmuştur. Genç Kızlar Kılıç branşında Nehir FIRAT, il ikincisi olmuştur. Yıldız Erkekler Kılıç branşında ise Oğuz Kağan ÖZHAN, Malatya şampiyonu; Ömer Asaf ALTIN il ikincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Eskrim Şampiyonası'nda başarılar dileriz.

Okul Sporlarının düzenlemiş olduğu Artistik Cimnastik Minikler B Kategorisi'nde Aslı Duru ŞAHİN, bireysel yarışmada Malatya 2'ncisi; Tanem GÜÇLÜ, Ayza Deniz İLHAN,Aslı Duru ŞAHİN ve Umay BÜYÜKTUNCEL ise grup yarışmalarında Malatya 3'üncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları’nın düzenlediği Yıldızlar Kız Spor Tırmanış branşında C Milli olan öğrencimiz bütün rakiplerini geçerek Türkiye Birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2016-2017 Okul Sporları Basketbol maçları, 11 Nisan Salı günü Atatürk Spor Salonu'nda başladı. TED Malatya Koleji İlkokulu Basketbol Takımımız, gruptaki Durcasu ve Bilge Olimpiyat İlkokullarını yendi ve grup birincisi olarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Sümer İlkokulunu yenerek finale çıktı. Basketbol takımımız final maçında ise Durucasu İlkokulunu yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı. TED Malatya Koleji İlkokul Basketbol Takımımızı ve koçumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yüzme Müsabakalarında yıldız erkeklerde öğrencilerimiz; Kerem Cem Koç ve Ömer Yiğit Koç farklı yüzme stillerinde birinci oldular. Kolejlilerimizi elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ederiz.

BOCCE SPORUNU ÖĞRENİYORUZ VE OYNUYORUZ. Beden Eğitimi ve Spor dersinde bu hafta 4. sınıflar ve 5. sınıf öğrencilerimizle bocce oyununu oynadık. Oyunun amacı, oyunun kurallarını, atış tekniklerini öğrendikten sonra takımlara ayrılarak müsabakalar yaptık. Müsabakalarımız takım ruhunu kavramak, birlikte hareket etme alışkanlığı kazanmak kazanımları ile eğlenceli şekilde geçmiştir

Kolejlilerimizin heyecanla beklediği Macera Parkuru etkinliğimiz başladı

Ana sınıfı öğrencilerimiz satranç dersinde.

Golf etkinliğimiz, kolejlilerimizin beğenisini kazandı.

Kolejimizde, Hemsball branşı büyük ilgi gördü.

Okulumuz Yıldız Erkekler Futsal Takımı, bugün oynadıkları müsabakada rakibini 4-2 yenmiştir. Öğrencilerimizi tebrik eder, diğer yapılacak müsabakalarda takımımıza başarılar dileriz.

TED'li öğrencilerimiz beden eğitimi ve spor derslerinde yaptıkları spor aktivitelerle güne enerjik ve zinde başlıyorlar.

TED Malatya Koleji Özel Lisesi Beden Eğitimi Zümresinin düzenlemiş olduğu Lise Sınıflar Arası Futsal Turnuvası sona erdi. Eğlenceli ve çekişmeli anların yaşandığı turnuvada 9 puan toplayan 12/B-C sınıfları karmasından oluşan takım şampiyon oldu. İkinciliği ise 7 puan toplayan karma 11/A-B Sınıfı elde etti. Turnuvaya katılan öğrencilerimizi tebrik ederiz.