15. Geleneksel Kuru Fasulye Günü ve Yıl Sonu Gecemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
TED Malatya Koleji İngilizce Tiyatro Topluluğu gururla sunar: Greed! Lise öğrencilerimizin oynadığı tamamı İngilizce sinema filmimizin gala gecesinde hepinizi görmekten mutluluk duyacağız. Okul Aile Birliği'nin desteği ile hazırlanan gala gecesinin geliri, 10.000 Meşale Daha Aydınlık Türkiye bursluluk kampanyasına aktarılacaktır.
KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ TEMALI AÇIK SINIF UYGULAMASI

İkinci sınıf öğrencilerimiz; Hayat Bilgisi adlı dersin "Kültürel Değerlerimiz"başlıklı teması kapsamında güzel ülkemizin kültürel zenginliklerini velilere sundular.
İngilizce müzikal, dans ve müzik performansları eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Yeni Yıl Kutluma Programı tüm izleyicilerimiz tarafından beğeni topladı. Mutlu yıllar dileriz.
Anaokulu Kolejlilerimiz Kış‘a Merhaba Workshop Etkinliğinde aileleriyle beraber hafta sonunda sanat temalı kapı süsü etkinliğini tamamladıktan sonra hazırlamış oldukları İngilizce gösterisi, orff ve eğitsel oyunlar sergileyerek aileleriyle eğlenceli vakit geçirdiler.
TED Malatya Koleji tarafından Prof.Dr. Aytaç Açıkalın seminerleri düzenlendi. Malatya Kanalboyu Halk Eğitim Merkezinde okul yöneticileriyle bir araya gelen Açıkalın, ‘Okulu Geleceğe Taşımak’ konulu seminer verdi. Daha sonra TED Malatya Koleji Dr. Erman ILICAK Konferans Salonu'nda ilimiz öğretmenlerine "Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbetleri" konulu seminer, okulumuz öğrencilerine "Benimde Hayallerim Var" konulu seminer, velilerimize ise "Avuçlarımızdaki Gelecek Çocuklarımız" konulu seminer verdi. Konuğumuza bu verimli seminerler için teşekkür ederiz.
Görsel sanatlar ve rehberlik biriminin işbirliğiyle sınıf bazında işlenen değerler eğitimi ilgili her hafta bir şubemizin sergisi olacaktır. Bu hafta 1/A sınıfının SEVGİ VE HOŞGÖRÜ konulu sergisi öğretmen ve öğrencilerimizin katılım ile gerçekleşti. 1/A sınıfımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz
Anaokulumuzda bu hafta süresince tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi hakkında öğrencilerle sohbet edip etkinlikler yaptık. Öğrenciler, ailelerinin gönderdiği yerli gıda ürünlerini kutlama eşliğinde daha bilinçli bir şekilde tüketmeyi öğrendiler.
TED Malatya Koleji Türkçe Zümresi, öğrencilerimizin deyim ve atasözlerini somutlaştırarak daha iyi anlamaları için atasözü ve deyim maket sergisi açtı. Atasözleri ve deyimleri kendi dünyalarına göre yorumlayan öğrencilerimiz oldukça ilginç eserler ortaya koydular. Öğrencilerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.
Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla düzenlenen 'Ailecek Beraberiz' etkinliği kapsamında TED ailesi okulumuz kampüsünde buluştu.Etkinlikte elde elde edilen gelirlerin tamamı '10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye' kampanyası için kullanılacak. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Minik Kolejlilerimizle İstanbul Rota Tiyatrosunun sunduğu ‘Karlar Ülkesi Şirin Baba’ adlı müzikli çocuk oyununu izlemeye gittik. Tiyatroyu çok beğenen çocuklarımız, keyifli zaman geçirdiler.
TED Malatya Koleji Anaokulu öğrencilerimiz Eco School proje kapsamında ‘Geri Dönüşüm' ile ilgili Tiyatro gösterisini izlediler.
Sosyal Bilgiler Zümresi olarak her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz yıl sonu sergimizi hazırladık. Öğrencilerimiz yıl boyunca ders kazanımlarıyla ilgili kendi hazırladıkları maketleri sunma imkanı bulmuş oldular. 5. sınıflar ‘’ Dedemin Oyuncağı’’ projesi kapsamında, bağımlılık yaratan bilgisayar oyunları ve sağlıksız oyuncaklara dikkat çekmek amacıyla kendi oyuncaklarını tasarladılar. 6. sınıflar’’ Benim Maketim’’ projesi kapsamında bu yıl görmüş oldukları kazanımlar doğrultusunda maketlerini tasarlayıp sınıf arkadaşlarına sundular. Böylece öğrendikleri konuları somutlaştırarak kalıcı hale getirdiler. 7. sınıflar ise’’ Eğlenerek Öğreniyorum’’ projesiyle kalıcı öğrenme sağlamak amacıyla arkadaşlarıyla eğlenerek oynadıkları kendi tasarıları olan oyunları 7. Sınıf konularına uyarlayarak eğlenerek öğrendiler.
Yeşilçam'ın efsane filmlerinden Hababam Sınıfı'nın duayen oyuncuları Teoman Ayık, Dilaver Gür, Tunvay Akça ve Ahmet ARIMAN'ı okulumuzda ağırladık. Kolejliler, usta oyuncularla yapılan söyleşiden büyük keyf aldılar.
Minik kolejlilerimiz 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında, aynı tabiatta beraber nefes aldığımız tüm hayvanların yaşama hakkına dikkat çekmek, onların daha iyi ortamlarda barınmasını ve beslenmesini sağlamak konularında farkındalık oluşturmak için bu özel günü danslar, şiirler ve şarkılar eşliğinde büyük bir coşkuyla kutladılar. Haberin devamı için tıklayın...