Fizik dalında dünya birincisi olan TED Malatya Koleji öğrencisi Ferudun BALABAN, 52. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması'nda da Kimya dalında Türkiye 2.si olmuştur.

Öğrencimizi ve öğrencimizin danışman öğretmeni Sayın Savaş Zafer GÜLER'i tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

4Öğrencilerimizden TÜBİTAK Yarışmalarında Türkiye Derecesi

Müdürlüğümüze bağlı TED Malatya Koleji öğrencilerimizden Feridun Balaban 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Fizik alanında Türkiye birincisi; Sıla Durmuş ise Kimya alanında Türkiye dördüncüsü (teşvik ödülü) olmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep Bulut, kendisini makamında ziyaret eden öğrencilerimize hediyelerini takdim ederek iyi dilek ve temennilerde bulundu.

Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TÜBİTAK BAŞARILARIMIZI İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ TEBRİK ETTİ

TED Malatya Koleji Ortaokulu öğrencileri ve Danışman Öğretmenleri Zeynep Durmuş, İnönü Üniversitesi Rektörü Sayın Ahmet Kızılay'ı, ziyaret etti. TÜBİTAK projelerinde elde edilen derecelerimizi ve başarılarımızı Sayın Rektörümüz kutlayıp, öğrencilerimize İnönü Üniversitesini tanıtıp, gelecekte öğrencilerimizin üniversite de eğitim almalarını arzu ettiğini belirtti. İnönü Üniversitesi anısına öğrencilerimize ve Danışman Öğretmenimize hediyeler takdim eden Sayın İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet KIZILAY’a, okulumuzu onurlandıran nazik daveti için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

48. Liseler arası TUBİTAK araştırma proje yarışmasında okulumuz matematik alanında bölge 1.si Fizik alanında ise bölge 2.si olmuştur.

TED MALATYA KOLEJİ ORTAOKULU TÜBİTAK TÜRKİYE FİNALLERİNDE TÜBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında bölge birinciliği elde eden “Alga Mucizesi” adlı biyoloji projemiz, Eskişehir Bilim Sanat Merkezinde düzenlenmekte olan Türkiye finallerinde büyük ilgi görmektedir. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü’nün konuşması ile açılışı yapılan final sergisinde, Türkiye genelinden başvuran 7900 projeden finale hak kazanmış 96 proje sergilenmektedir. TED Malatya Koleji Özel Ortaokulu olarak finallerde sergilenen 23 biyoloji projesi arasında yer alarak okulumuzu ulusal anlamda başarı ile temsil ediyor olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

TÜBİTAK YARI FİNALLERİNDE İKİ PROJE İLE YERİMİZİ ALDIK! "TÜBİTAK 11. Ortaokullar Arası Araştırma Projeleri Yarışması"nda okulumuz, iki proje ile yarı final sergisine davet edilmiştir. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde bölge sergisinin açılışını yapan Malatya Valisi Sayın Mustafa TOPRAK, İnönü Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Malatya İl Milli Egitim Müdürümüz Sayın Ali TATLI ve diğer davetliler; açılışın ardından standlarımızı ziyaret edip öğrencilerimizi tebrik ettiler. Üç gün boyunca devam edecek olan bölge sergisi, 20 Nisan Perşembe günü yapılacak ödül töreni ile sonuçlanacaktır. Emeğin geçen danışman öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, onlara başarılar diliyoruz.

TÜBİTAK Ortaokul öğrencileri final yarışması başarımız

TÜBİTAK ORTAOKUL ÖGRENCİLERİ ARASI ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA BİYOLOJİ PROJEMİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLARAK TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ

"TÜBİTAK 11. Ortaokullar Arası Araştırma Projeleri Yarışması’nda okulumuz, iki proje ile yarı final sergisine davet edilmişti. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde üç gün boyunca devam eden bölge sergisi, 20 Nisan Perşembe günü yapılan ödül töreni ile sonuçlandı. Biyoloji projemiz Bölge Birincisi olarak, Eskişehir' de yapılacak olan Türkiye Finallerinde ilimizi temsil etme hakkı kazandı. Emeğin geçen danışman öğretmenimizi ve öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.